EST

 Sangastes jätkub tegevusi mitmeks päevaks. Ringi reisides kasuta juhust ja piilu küla igapäevaellu – kaunis loss, armas kirik, vanad talukohad ja õunaaiad ning sõbralikud kohalikud on midagi, mille pärast tasub siia kauemaks jääda. Mõned meist on siia jäänud lausa aastateks...Tutvu piirkonna vaatamisväärsustega omal käel, giidiga või vali endale sobiv külastusprogramm olemasolevate seast:
Sangaste lossi külastus koos Rukkiküla maitsete degusteerimisega. Tutvume giidi saatel uuenenud Sangaste lossiga, jalutame kaunites saalides, kuulame lugusid lossi ehitamisest, krahvi-perest, Sangaste rukkist ja Sangaste Rukkikülast. Seejärel maitseme Sangaste Rukkikülas kasvatatud ja valmistatud tooteid vastavalt hooajale  rukkist, ulukilihast, kanepist, meest, küüslaugust jm.

Külastusprogramm ”Veest leivani ehk jahutegu veskikojas ja leivategu leivakojas“ toimub Hellenurme veskis. Unikaalne võimalus on näha töötamas Eesti viimast vee jõul töötavat püüli- ja jahuveskit. Kui külalised veskis, paneb mölder turbiinid käima ja vaatame, kuidas veskis tehakse viljast nii jahu, mannat kui tangu. Seejärel teeme veskiemanda juhendamisel suures leivaahjus veskikivi vahelt tulnud ehtsast jahust, veest ja juuretisest leivakesed, mis oma lõhna ja maitsega kannavad mälestustes vanavanemate aega.

Rukkiküla külatuuril tutvume giidi saatel Sangaste lossiga, jalutame kaunites saalides ja kuulame lugusid lossi ehitamisest, krahviperest, Sangaste rukkist ning Sangaste Rukkikülast. 

Teeme vibulaskmise kiirkursuse Rüütli talus, sõidame tõukeratastel Sangaste Rukki Majja lõunale, külastame väiketalusid ja tutvume nende toodanguga. Võimalusel valida erinevate talude vahel: Kakulaane suitsusaunatalu, jahimehed, Kunstimäe kanepitalu, meetalu, Kurevere küüslaugutalu, Rüütli mustika ja vibutalu, Kiisatamme rabarberi- ja veinitalu jne. 

Rukkiküla talutuuril sõidame giidi juhendamisel ringi Sangaste Rukkikülas, räägime Sangastest ja Sangaste rukkist, külastame erinevaid tootmistalusid ja ettevõtteid, tutvume nende tegemiste ja toodetega. Toodete degusteerimise ajal saame kuulata muhedaid lugusid ettevõtjatelt.

Rukkiralli on seltskondadele mõeldud võistluslik seiklusmäng. Võistkondadele jagatakse Rukkiküla kaardid koos ülesannetega. Osavõtjatel tuleb leida üles vajalikud kohad ning tee peal ja/või kohapeal lahendada vastav ülesanne – tegevus, mõistatus vms ning koguda vajalikud templid kaardile. NB! Testitud EAS peal!

Questing ehk aarete jaht on seltskondadele mõeldud mõistatuslik mäng. Võistkondadele jagatakse Rukkiküla kaardid koos ülesannetega. Osavõtjatel tuleb ära arvata ja leida vihjete järgi üles vajalikud kohad ning tee peal ja/või kohapeal lahendada vastav ülesanne – tegevus, mõistatus vms. Iga õigesti leitud koht annab järgmise vihje ja ülesande kuni jõuad viimase aardeni...

Küsi pakkumisi ja broneeri külastus: (+372) 52 949 18, sangasterukkikyla@gmail.com